Перейти к содержимому
Esileht » Kutsekoda kutsub Arvamusfestivalile kaasa mõtlema, kuidas noorte haridusvalikuid ja tuleviku tööturu vajadusi kokku viia

Kutsekoda kutsub Arvamusfestivalile kaasa mõtlema, kuidas noorte haridusvalikuid ja tuleviku tööturu vajadusi kokku viia

Kutsekoda korraldab 9. augustil Paides kaks arutelu, mis keskenduvad sellele, kas igale lõpetajale peab jätkuma erialast tööd ning miks meil ei ole inseneridele järelkasvu, kuigi Eesti noored on loodus- ja täppisteadustes teadmiste poolest maailma tipus. Tule ja ütle sõna sekka ning aita meil lahendusi leida!

Tulevikutöö alal arutlevad kl 12.00 IT-ettevõtja Ants Sild, Tallinna Ülikooli arendusprorektor Andres Jõesaar, OSKA vanemanalüütik Siim Krusell ning karjääripööraja Teele Tuuna Sotsiaalministeeriumi tööhõive osakonna nõuniku Anna Karolini suunamisel selle üle, kas igale koolilõpetajale peab jaguma erialast tööd. Haridusvalikud mõjutavad meie heaolu, väärtusi, majanduse käekäiku ja tulevikku. Arutelul uurime, milliseid haridusvalikuid teha, kui häid on senini tehtud ja kas saame üldse selliseid hinnanguid anda.

Haridusalal räägivad kl 14.00 Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi, TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll, Eesti Õpilasesinduste Liidu esimees Marcus Ehasoo ning Tartu Tamme Gümnaasiumi tehnoloogia õppesuuna juht Agnes Vask Kutsekoja juhatuse liikme Tiia Randma eestvedamisel teemal “Meie noored on maailma tipus loodus- ja täppisteadustes, kuid inseneride järelkasv puudub”.

Tööturul on puudu inseneridest ja teistest tehniliste erialade spetsialistidest ning tulevikus töökohtade arv tehnilistel aladel kasvab. Kuigi PISA testi järgi on Eesti noored loodus- ja täppisteadustes maailma parimad, ei minda piisavalt tehnilisi erialasid õppima ega soovita seal töötada. Kuhu kaob noorte huvi tehniliste erialade vastu?

Selle aasta Arvamusfestival keskendub tulevikule. Kutsekoja arutelud toimuvad festivali esimesel päeval, reedel, 9. augustil. Kogu festivali kava on leitav veebist.

Перейти к содержимому