Valminud on uuendatud ergonoom, tase 7 kutsestandardi kavand, millele ootame tagasisidet 12. detsembriks.
Antud kutsestandard on Eesti Maaülikooli ergonoomika magistriõppe õppekava aluseks, mille alusel väljastatakse kutseid magistriõppe lõpetajatele.
Kutsestandardi kavandis viidi sisse allolevad uuendused
Korrastati sõnastusi kogu kutsestandardi ulatuses.
Sõnastati A.6. „Tulevikuoskused“ ja B.2. „Üldoskused“.
Lisati B.1.1 Kvalifikatsiooninõuded haridusele ja töökogemusele kutsete taotlemisel ja taastõendamisel.
Eemaldati tööosa ja kohustuslik kompetents „Inimene-masin-keskkond süsteemi optimeerimine ja terviseriskide vähendamine“, kuna antud kompetentsis kirjeldatu sisaldub kolmandas kohustuslikus kompetentsi B.3.3. „Ergonoomilise töökeskkonna kujundamine ja terviseriskide vähendamine“ tegevusnäitajates.
Eemaldati valitav tööosa ja kompetents „Ergonoomikaalaste koolituste ettevalmistamine ning läbiviimine“, kuna koolitamine on üks teavitamise ja nõustamise meetod, mis on kajastatud kohustuslikus kompetentsis B.3.4. „Tööandjate ja töötajate nõustamine ning teavitamine“.
Eemaldati valitav tööosa kompetents „Uue toote kujustamises osalemine“, kuna antud kompetentsi sisu on kirjeldatud kolmandas kohustuslikus kompetentsis B.3.3. „Ergonoomilise töökeskkonna kujundamine ja terviseriskide vähendamine“ tegevusnäitajates.
Kohustuslike kompetentside tegevusnäitajaid sõnastati sisuliselt ja keeleliselt täpsemaks.
Dokumendid tutvumiseks
Keelte oskustasemete kirjeldused
Digioskuste enesehindamise skaala
Arvamusi ja ettepanekuid kutsestandardi kavandile ootame täidetuna kutsestandardi wordi faili hiljemalt 12.detsembriks 2024 e-posti helen.uustalu@kutsekoda.ee
Arvamusküsitluse eesmärk on tutvustada kutsestandardite kavandeid laiemale kasutajaskonnale ning saada tagasisidet, mida arvestada kutsestandardite lõppkavandite koostamisel. Lõppkavandid esitatakse kinnitamiseks valdkonna kutsenõukogule.
Kutsestandardeid kasutatakse õppekavade koostamiseks ja kutse andmiseks.